URNE EL

Tragerea la sorti in Liga Europei

Aceasta pagina este destinata tragerii la sorti a tururilor preliminare si mai apoi a grupelor Ligii Europei pentru sezonul 2012-2013. Daca aveti alte informatii legate de acest subiect sau daca informatiile citite aici vi se par incomplete sau eronate va rog trimiteti un mesaj la uefa-ro@webgarden.ro.

 

Aceasta pagina ne prezinta lista capilor de serie si a echipelor din urna a doua valorica pentru tragerea la sorti a tururilor preliminare si a grupelor Europa League 2012-2013. Ordonarea si asezarea echipelor in tabelele de mai jos este facuta in functie de clasamentul Uefa in ceea ce priveste coeficientii echipelor participante in cupele europene in ultimii cinci ani. Aici puteti vedea lista echipelor participante sau tabloul de acces pentru fiecare tara in parte.

 

In primul tur preliminar se acorda dreptul de acces primelor trei echipe din clasamentul Fair Play. Desi regulamentul nu mai cere folosirea grupelor regionale ca pana in 2009, UEFA inca foloseste un soi de regionalizare in T2 al CL si pentru T1 din EL. Mai intai echipele sunt impartite in favorite si outsideri iar mai apoi cele doua categorii sunt impartite pe grupe regionale. Per ansamblu pare ca abordarea este o schema de tipul Nord\Centru\Sud dar nu sunt cunoscute reguli clare in acest sens.

 

Detinatoarea trofeului Champions League, Chelsea, avand locul asigurat in competie a trimis a patra reprezentanta a Angliei, Tottenham Hotspur, in grupele Europa League deoarece in prima competitie intercluburi numarul maxim admis in intrecere dintr-o tara este de 4 echipe. Acest fapt implica urmatoarele: a treie echipa din tara clasata pe locul 6, Portugalia, in speta Sporting Braga si a doua reprezentanta a Rusiei, clasata a saptea in clasamentul coeficientilor, Spartak Moskova, au obtinut calificarea direct in turul patru preliminar al Ligii Campionilor.

 

Deoarece turul trei preliminar al Ligii Campionilor, sectiunea destinata echipelor necampioane,  este compus acum din opt echipe rezulta ca vom avea doar 4 eliminate care sa mearga in ultimul tur preliminar al Europa League. In consecinta locul 17 din clasamentul pe natiuni, Israel isi va trimite Castigatoarea cupei, Hapoel Tel-Aviv direct Play off-ul Europa league iar pe de alta parte, Omonia Nicosia invingatoarea din cupa Ciprului, tara aflata pe pozitia a 20 a va merge in turul trei preliminar. Alte doua castigatoare de cupa Skonto Riga din Letonia si Dila Gori din Georgia vor avansa in turul doi preliminar al tabloului Europa League.

Urnele valorice pentru primul tur preliminar




Echipe calificate pentru turul 1 preliminar

Urma Capilor de Serie Urna Outsiderilor

FC Twente Enschede Ned 57.103 MTK Budapest Hun 1.95

Lech Poznan Pol 22.483 Metalurg Skopje Mac 1.883

Rosenborg BK Nor 20.935 FK Siauliai Lit 1.875

IF Elfsborg Swe 10.18 Zimbru Chisinau Mol 1.849

Kalmar FF Swe 7.180 JJK Jyväskylä Fin 1.826

FK Aktobe Kaz 5.066 KS Flamurtari Vlorë Alb 1.783

St. Patrick's Athletic Irl 4.975 Cliftonville Nir 1.766

Stabæk IF Nor 4.935 Torpedo Kutaisi Geo 1.733

FC Gomel Bls 4.641 FC Santa Coloma And 1.7

Olimpi Rustavi Geo 4.233 Llanelli FC Wal 1.549

FK Sarajevo Bos 4.183 Crusaders Belfast Nir 1.516

Bohemians Dublin Irl 3.975 Jeunesse d'Esch Lux 1.466

FK Senica Svk 3.974 Mura Murska Sobota Slo 1.424

NK Osijek Cro 3.774 NK Celje Slo 1.424

FH Hafnarfjardar Isl 3.566 Daugava Daugavpils Lat 1.424

Levadia Tallinn Est 3.533 Zeta Golubovci Mon 1.375

Pyunik Yerevan Arm 3.441 IBV Vestmannaeyjar Isl 1.316

Dacia Chisinau Mol 3.349 Trans Narva Est 1.283

FK Baku Azb 3.241 Hibernians FC Mlt 1.116

FK Borac Banja Luka Bos 3.183 Floriana Mlt 1.116

Metalurgs Liepaja Lat 3.174 Thór Akureyri Isl 1.066

Bangor City Wal 3.049 Ordabasy Shymkent Kaz 1.066

Differdange 03 Lux 2.966 Zhetysu Taldykorgan Kaz 1.066

Honvéd Budapest Hun 2.950 Kalju Nomme Est 1.033

Suduva Marijampole Lit 2.875 NSI Runavik Far 1.033

FK Jagodina Srb 2.850 Portadown Nir 1.016

MyPa-47 Fin 2.826 CS Grevenmacher Lux 0.966

SK Tirana Alb 2.783 Gandzasar Kapan Arm 0.941

Olimpija Ljubljana Slo 2.674 Celik Niksic Mon 0.875

Renova Dzepciste Mac 2.633 USV Eschen-Mauren Lie 0.8

Inter Baku Azb 2.491 Teuta Durrës Alb 0.783

Rudar Pljevlja Mon 2.375 Víkingur Far 0.783

KuPS Kuopio Fin 2.326 UE Santa Coloma And 0.7

Shkendija Tetovo Mac 2.133 Cefn Druids Wal 0.549

Birkirkara Mlt 2.116 Shirak Gyumri Arm 0.441

EB Streymur Far 2.033 La Fiorita Sma 0.183

Khazar Lenkoran Azb 1.991 Libertas Sma 0.183



Pentru tragerea la sorti a primului tur preliminar UEFA a inpartit cele 74 de echipe in 7 grupe. Nu a fost facuta publica nicio informare legata de aceasta impartire, dar se pare ca formarea grupelor s-a facut pe criterii geografice astfel:


Grupa 1

Capi de serie: FK Aktobe, FK Senica, FK Borac Banja Luka, SK Tirana, Inter Baku

A doua urna: MTK Budapest, Torpedo Kutaisi, Trans Narva, CS Grevenmacher, Celik Niksic

Grupa 2

Capi de serie: IF Elfsborg, NK Osijek, FK Baku, FK Jagodina, Renova Dzepciste

A doua urna: FC Santa Coloma, Mura Murska Sobota, Floriana, Ordabasy Shymkent, Libertas

Grupa 3

Capi de serie: Rosenborg BK, Bohemians Dublin, Levadia Tallinn, Differdange 03, MyPa-47

A doua urna: FK Siauliai, Crusaders Belfast, Thór Akureyri, NSI Runavik, Cefn Druids

Grupa 4

Capi de serie: FC Twente Enschede, FK Sarajevo, Dacia Chisinau, Honvéd Budapest, Rudar Pljevlja

A doua urna: KS Flamurtari Vlorë, NK Celje, Hibernians FC, UE Santa Coloma, Shirak Gyumri

Grupa 5

Capi de serie: Kalmar FF, FC Gomel, FH Hafnarfjardar, Suduva Marijampole, KuPS Kuopio

A doua urna: Cliftonville, Llanelli FC, Daugava Daugavpils, USV Eschen-Mauren, Víkingur

Grupa 6

Capi de serie: Lech Poznan, Olimpi Rustavi, Pyunik Yerevan, Olimpija Ljubljana, Birkirkara, Khazar Lenkoran

A doua urna: Metalurg Skopje, Jeunesse d'Esch, Zeta Golubovci, Zhetysu Taldykorgan, Kalju Nomme, Teuta Durrës

Grupa 7

Capi de serie: St. Patrick's Athletic, Stabæk IF, Metalurgs Liepaja, Bangor City, Shkendija Tetovo, EB Streymur

A doua urna: Zimbru Chisinau, JJK Jyväskylä, IBV Vestmannaeyjar, Portadown, Gandzasar Kapan, La Fiorita

Echipele din a doua urna valorica care dupa primul tur preliminar se califică pentru următoarea rundă iau efectiv coeficientul adversarilor în următorul tur: Jyväskylän Jalkapalloklubi Jyväskylä va înlocui echipa Stabæk IF (4.935), Thór Akureyri va înlocui echipa Bohemians Dublin (3.975), Zeta Golubovci va înlocui echipa Pyunik Erevan (3.441), Mura Murska Sobota va înlocui echipa FK Baku (3.241), Celik Niksic va înlocui echipa FK Borac Banja Luka (3.183), Zimbru Chisinau va înlocui echipa Bangor City (3.049), Ordabasy Shymkent va înlocui echipa FK Jagodina (2.850), Shirak Gyumri va înlocui echipa Rudar Pljevlja (2.375), Portadown va înlocui echipa Shkendija Tetovo (2.133), Metalurg Skopje va înlocui echipa Birkirkara (2.116) şi Gandzasar Kapan Kapan va înlocui echipa EB Streymur (2.033). Motivul pentru acesta pasare de coeficient este acela că tragerea la sorți pentru runda a doua de calificare a avut loc înainte ca rezultatele din prima rundă de calificare sa fie cunoscute.

Urnele valorice pentru turul doi preliminar




Echipe calificate pentru turul 2 preliminar

Urma Capilor de Serie Urna Outsiderilor

FC Twente Enschede * Ned 57.103 Olimpi Rustavi * Geo 4.233

APOEL Nicosia Cyp 33.599 St. Johnstone Sco 4.228

Lech Poznan * Pol 22.483 FK Sarajevo * Bos 4.183

Rosenborg BK * Nor 20.935 Naftan Novopolotsk Bls 4.141

Anorthosis Famagusta Cyp 17.099 Shakhtior Saligorsk Bls 4.141

Young Boys Sui 16.86 Bohemians Dublin * Irl 3.975

Viktoria Plzen Cze 14.07 FK Senica * Svk 3.974

AA Gent Bel 12.48 Inter Turku Fin 3.826

Legia Warsaw Pol 11.983 NK Osijek * Cro 3.774

Levski Sofia Bul 11.85 FH Hafnarfjardar * Isl 3.566

Red Star Belgrade Srb 10.85 Levadia Tallinn * Est 3.533

Metalurg Donetsk Ukr 10.526 FC Fehérvár Hun 3.45

CSKA Sofia Bul 10.35 Pyunik Yerevan * Arm 3.441

IF Elfsborg * Swe 10.18 Dacia Chisinau * Mol 3.349

Anzhi Makhachkala Rus 9.566 FK Baku * Azb 3.241

Vitesse Arnhem Ned 9.103 FK Borac Banja Luka * Bos 3.183

Mladá Boleslav Cze 9.070 Metalurgs Liepaja * Lat 3.174

Rapid Bucuresti Rom 8.764 Bangor City * Wal 3.049

Slovan Bratislava Svk 7.974 Differdange 03 * Lux 2.966

Hajduk Split Cro 7.774 Honvéd Budapest * Hun 2.95

Asteras Tripolis Gre 7.420 Siroki Brijeg Bos 2.933

Bnei Yehuda Isr 7.400 Skonto Riga Lat 2.924

Kalmar FF * Swe 7.180 Suduva Marijampole * Lit 2.875

Eskisehirspor Tur 6.810 Lokomotiv Plovdiv Bul 2.85

SV Ried Aut 6.765 FK Jagodina * Srb 2.85

AIK Stockholm Swe 5.680 MyPa-47 * Fin 2.826

AGF Aarhus Den 5.505 SK Tirana * Alb 2.783

Aalesunds FK Nor 5.435 Sligo Rovers Irl 2.725

Maccabi Netanya Isr 5.400 Olimpija Ljubljana * Slo 2.674

Servette FC Genève Sui 5.360 Renova Dzepciste * Mac 2.633

Admira Wacker Aut 5.265 Inter Baku * Azb 2.491

FK Aktobe * Kaz 5.066 Rudar Pljevlja * Mon 2.375

Ruch Chorzow Pol 4.983 KuPS Kuopio * Fin 2.326

St. Patrick's Athletic * Irl 4.975 Shkendija Tetovo * Mac 2.133

Spartak Trnava Svk 4.974 Birkirkara * Mlt 2.116

Tromsø IL Nor 4.935 EB Streymur * Far 2.033

Stabæk IF * Nor 4.935 Khazar Lenkoran * Azb 1.991

Slaven Koprivnica Cro 4.774 Dila Gori Geo 1.733

FC Gomel * Bls 4.641 Milsami Orhei Mol 1.599

Vojvodina Novi Sad Srb 4.350 Zalgiris Vilnius Lit 1.375



Pentru tintarul turului doi preliminar cele 80 de echipe au fost impartite in 8 grupe. Uefa nu a facut publica nicio informative legata de formarea grupelor. Pentru aceasta tragere s-a folosit un singur bol cu bile numerotate de la 1 la 10 facanduse o singura extragere pentru toate grupele. Au rezultat urmatoarele perechi: 10 - 5, 1 - 8, 3 - 9, 4 - 6 si 7 - 2. Aparent grupele au aratat astfel, cu mentiunea ca ordinea echipelor nu este in functie de coeficient ci de vointa Uefa:

Grupa 1

Capi de serie: Eskisehirspor, (FC Gomel), Hajduk Split, AIK Stockholm, (Lech Poznan)

A doua urna: (FH Hafnarfjardar), (Renova Dzepciste), St. Johnstone, Skonto Riga, (Khazar Lenkoran)

Grupa 2

Capi de serie: Vojvodina Novi Sad, Vitesse Arnhem, (Stabæk IF), Young Boys, Red Star Belgrade

A doua urna: (Bangor City), Lokomotiv Plovdiv, (Suduva Marijampole), (Pyunik Yerevan), Naftan Novopolotsk

Grupa 3

Capi de serie: Metalurg Donetsk, Anorthosis Famagusta, Maccabi Netanya, Mladá Boleslav, Aalesunds FK

A doua urna: (Bohemians Dublin), (Levadia Tallinn), (FK Borac Banja Luka), (KuPS Kuopio), (SK Tirana)

Grupa 4

Capi de serie: Slaven Koprivnica, Admira Wacker, Servette FC Genève, (FC Twente Enschede), (FK Aktobe)

A doua urna: Inter Turku, Zalgiris Vilnius, (Shkendija Tetovo), (EB Streymur), Milsami Orhei

Grupa 5

Capi de serie: Slovan Bratislava, CSKA Sofia, Rapid Bucuresti, Viktoria Plzen, (Kalmar FF)

A doua urna: (Olimpi Rustavi), (FK Baku), FC Fehérvár, (MyPa-47), (NK Osijek)

Grupa 6

Capi de serie: AA Gent, Legia Warsaw, Anzhi Makhachkala, Levski Sofia, Asteras Tripolis

A doua urna: (FK Sarajevo), (Metalurgs Liepaja), (Differdange 03), (Honvéd Budapest), (Inter Baku)

Grupa 7

Capi de serie: Bnei Yehuda, (IF Elfsborg), (Rosenborg BK), Spartak Trnava, SV Ried

A doua urna: Sligo Rovers, (Dacia Chisinau), (Rudar Pljevlja), (FK Jagodina), Shakhtior Saligorsk

Grupa 8

Capi de serie: APOEL Nicosia, Tromsø IL, Ruch Chorzow, AGF Aarhus, (St. Patrick's Athletic)

A doua urna: Dila Gori, (Olimpija Ljubljana), (FK Senica), (Birkirkara), Siroki Brijeg



Echipele din a doua urna valorica, care dupa turul doi preliminar se califică pentru următoarea rundă, vor primi coeficientul adversarilor în următoarea faza a competitiei pentru ca tragerea la sorti pentru turul trei preliminar se va face inainte de a se cunoaste echipele calificate din turul doi. Cele 58 de cluburi ce se vor afla la startul turului trei vor fi impartite in 6 grupe a cate 8 si 10 echipe.

Urnele valorice pentru turul trei preliminar




Echipe calificate pentru turul 3 preliminar

Urma Capilor de Serie Urna Outsiderilor

Internazionale Ita 104.996 Vitesse Arnhem ** Ned 9.103

Liverpool Eng 90.882 Omonia Nicosia Cyp 9.099

Olympique Marseille Fra 85.835 Mladá Boleslav ** Cze 9.07

FC Twente Enschede * Ned 57.103 Arsenal Kiev Ukr 9.026

Athletic Bilbao Esp 47.837 Rapid Bucuresti ** Rom 8.764

APOEL Nicosia ** Cyp 33.599 Slovan Bratislava ** Svk 7.974

Hannover 96 Ger 31.037 Hajduk Split ** Cro 7.774

PAOK Thessaloniki Gre 27.920 Asteras Tripolis ** Gre 7.42

Steaua Bucuresti Rom 26.764 Bnei Yehuda ** Isr 7.4

Sparta Praha Cze 25.570 Kalmar FF * Swe 7.18

Lech Poznan * Pol 22.483 Eskisehirspor ** Tur 6.81

Rosenborg BK * Nor 20.935 SV Ried ** Aut 6.765

Heerenveen Ned 20.103 Dundee United Sco 6.228

Anorthosis Famagusta ** Cyp 17.099 AIK Stockholm ** Swe 5.68

Young Boys ** Sui 16.860 AC Horsens Den 5.505

Racing Genk Bel 16.480 AGF Aarhus ** Den 5.505

Viktoria Plzen ** Cze 14.070 Aalesunds FK ** Nor 5.435

Bursaspor Tur 13.310 Maccabi Netanya ** Isr 5.4

Maritimo Funchal Por 12.569 Servette FC Genève ** Sui 5.36

AA Gent ** Bel 12.480 Admira Wacker ** Aut 5.265

Rapid Wien Aut 12.265 FK Aktobe * Kaz 5.066

Legia Warsaw ** Pol 11.983 Ruch Chorzow ** Pol 4.983

Levski Sofia ** Bul 11.850 St. Patrick's Athletic * Irl 4.975

Dinamo Moscow Rus 11.066 Spartak Trnava ** Svk 4.974

Red Star Belgrade ** Srb 10.850 Tromsø IL ** Nor 4.935

Metalurg Donetsk ** Ukr 10.526 Stabæk IF * Nor 4.935

CSKA Sofia ** Bul 10.350 Slaven Koprivnica ** Cro 4.774

IF Elfsborg * Swe 10.180 FC Gomel * Bls 4.641

Anzhi Makhachkala ** Rus 9.566 Vojvodina Novi Sad ** Srb 4.35



Pentru cel de-al treilea tur preliminar cele 58 de echipe au fost impartite in 5 grupe de cate 10/1 echipe. Pentru grupele 1 - 4 s-au format urmatoarele perechi: (7 vs 3), (11 vs 1), (8 vs 5), (2 vs 12), (4 vs 9), and (10 vs 6), iar pentru cea de-a cincea grupa formatiile au fost cuplate astfel: (3 vs 6), (9 vs 1), (5 vs 10), (8 vs 2), and (7 vs 4). Acestea au fost cele 5 grupe:
Grupa 1
Capi de serie: (Lech Poznan), (Red Star Belgrade), (AA Gent), (Levski Sofia), Olympique Marseille, Sparta Praha
A doua urna valorica:
(Slovan Bratislava), (Eskisehirspor), (JJK Jyväskylä), (Admira Wacker), (AIK Stockholm), Omonia Nicosia
Grupa 2
Capi de serie: Dinamo Moscow, Bursaspor, (Young Boys), Steaua Bucuresti, (CSKA Sofia), Liverpool
A doua urna valorica: (Kalmar FF), Arsenal Kiev, (Spartak Trnava), (FC Gomel), Dundee United, (Maccabi Netanya)
Grupa 3
Capi de serie: Hannover 96, Athletic Bilbao, (Legia Warsaw), (Anzhi Makhachkala), (Rosenborg BK), Maritimo Funchal
A doua urna valorica: (SV Ried), (Servette FC Genève), (Vitesse Arnhem), (Asteras Tripolis), (St. Patrick's Athletic), (Slaven Koprivnica)
Grupa 4
Capi de serie: (Viktoria Plzen), (APOEL Nicosia), Heerenveen, Internazionale, (IF Elfsborg), Rapid Wien
A doua urna valorica: (Rapid Bucuresti), AC Horsens, (Hajduk Split), (Vojvodina Novi Sad), (Ruch Chorzow), (Aalesunds FK)
Grupa 5
Capi de serie: (Metalurg Donetsk), PAOK Thessaloniki, Racing Genk, (Anorthosis Famagusta), (FC Twente Enschede)
A doua urna valorica: (FK Aktobe), (AGF Aarhus), (Bnei Yehuda), (Tromsø IL), (Mladá

Boleslav)

Urnele valorice pentru Play Off




Echipe calificate pentru turul 4 preliminar

Urma Capilor de Serie Urna Outsiderilor

Internazionale *3 Ita 104.996 FC Vaslui @3 Rom 13.764

Liverpool *3 Eng 90.882 Bursaspor *3 Tur 13.31

Olympique Marseille *3 Fra 85.835 Dinamo Bucuresti Rom 13.264

Sporting CP Lisbon Por 82.069 Feyenoord @3 Ned 12.603

CSKA Moscow Rus 80.566 Maritimo Funchal *3 Por 12.569

PSV Eindhoven Ned 76.103 AA Gent ** Bel 12.48

Girondins Bordeaux Fra 58.835 Rapid Wien *3 Aut 12.265

FC Twente Enschede * Ned 57.103 Legia Warsaw ** Pol 11.983

VfB Stuttgart Ger 55.037 Levski Sofia ** Bul 11.85

Metalist Kharkiv Ukr 52.526 Dinamo Moscow *3 Rus 11.066

Athletic Bilbao *3 Esp 47.837 Red Star Belgrade ** Srb 10.85

AZ Alkmaar Ned 44.103 Metalurg Donetsk ** Ukr 10.526

Club Brugge @3 Bel 35.480 CSKA Sofia ** Bul 10.35

APOEL Nicosia ** Cyp 33.599 IF Elfsborg * Swe 10.18

Hapoel Tel-Aviv Isr 31.400 Sheriff Tiraspol @3 Mol 9.849

Hannover 96 *3 Ger 31.037 Anzhi Makhachkala ** Rus 9.566

Lazio Roma Ita 29.996 DVSC Debrecen @3 Hun 7.950

PAOK Thessaloniki *3 Gre 27.920 Atromitos FC Gre 7.420

Steaua Bucuresti *3 Rom 26.764 Hearts FC Sco 7.228

Sparta Praha ** Cze 25.570 Motherwell @3 Sco 6.728

Lech Poznan * Pol 22.483 FC Midtjylland Den 6.505

Rosenborg BK * Nor 20.935 KSC Lokeren Bel 6.480

Heerenveen *3 Ned 20.103 NK Maribor @3 Slo 6.424

Trabzonspor Tur 19.810 FC Luzern Sui 6.360

Anorthosis Famagusta ** Cyp 17.099 FK Ventspils @3 Lat 5.674

Newcastle United Eng 16.882 Slovan Liberec @3 Cze 5.570

Young Boys ** Sui 16.860 Slask Wroclaw @3 Pol 5.483

Levante UD Esp 16.837 HJK Helsinki @3 Fin 5.326

Racing Genk *3 Bel 16.480 AEL Limassol @3 Cyp 5.099

Viktoria Plzen ** Cze 14.070 Ekranas Panevezys @3 Lit 4.875

Dnipro Dnipropetrovsk Ukr 14.026 FC Zestafoni @3 Geo 4.733



Urnele valorice in Faza Grupelor




Echipe calificate pentru faza grupelor

Urma Capilor de Serie Urna a doua valorica

Atlético Madrid (TH) Esp 100.837 VfB Stuttgart *4 Ger 55.037

Internazionale *3 Ita 104.996 Metalist Kharkiv *4 Ukr 52.526

Liverpool *3 Eng 90.882 Athletic Bilbao *3 Esp 47.837

Olympique Lyon Fra 94.835 AZ Alkmaar *4 Ned 44.103

Olympique Marseille *3 Fra 85.835 Fenerbahçe @4 Tur 41.615

Sporting CP Lisbon *4 Por 82.069 Rubin Kazan Rus 40.566

CSKA Moscow *4 Rus 80.566 Napoli Ita 39.996

PSV Eindhoven *4 Ned 76.103 Udinese @4 Ita 38.996

Tottenham Hotspur Eng 66.882 Lille OSC @4 Fra 38.835

Bayer Leverkusen Ger 60.037 Club Brugge @3 Bel 35.48

Girondins Bordeaux *4 Fra 58.835 APOEL Nicosia ** Cyp 33.599

FC Twente Enschede * Ned 57.103 Hapoel Tel-Aviv *4 Isr 31.4

Urna a treia valorica Urna a patra valorica

Hannover 96 *3 Ger 31.037 Newcastle United *4 Eng 16.882

Lazio Roma *4 Ita 29.996 Young Boys ** Sui 16.86

PAOK Thessaloniki ** Gre 27.92 Málaga CF @4 Esp 16.837

Steaua Bucuresti *3 Rom 26.764 Levante UD *4 Esp 16.837

Sparta Praha ** Cze 25.57 Racing Genk *3 Bel 16.48

Dinamo Zagreb @4 Cro 24.774 Mönchengladb @4 Ger 15.037

Lech Poznan * Pol 22.483 MSK Zilina @4 Svk 14.974

Rosenborg BK * Nor 20.935 Partizan Belgrade @4 Srb 14.35

Trabzonspor *4 Tur 20.115 Viktoria Plzen ** Cze 14.07

Heerenveen *3 Ned 20.103 Dnipro Dnipropetrovsk *4 Ukr 14.026

CFR Cluj @4 Rom 18.764 Helsingborg IF @4 Swe 12.68

Anorthosis Famagusta ** Cyp 17.099 Académica Coimbra Por 11.069








Abonează-te si primește ultimele noutăți
Sau foloseste acest feed RSS
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one